Ana Sayfa Güncel 21 Nisan 2023 326 Görüntüleme

İGEME HOLLANDA’DA MERKEZİNİ AÇIYOR

İGEME (İhracatı Geliştirme Merkezi) 22 yıllık tecrübesi ile ihracat danışmanlığı, teşvik danışmanlığı, ihracat talepleri ve yatırım danışmanlığı gibi hizmetlerinin yanı sıra sağlık turizmi alanında da innovatif projeler üretmeye devam ediyor.

Bir çatı 2 mega proje ile yola çıkan İGEME sistematik birşekilde ihracatı geliştirmek için GATEOFTEC ve MEDICALINTÜRKİYE projelerini hayata geçirdi.

Türk ihracatının çözülemeyen problemi olan “güven inşası” ve sürdürülebilir ihracat sorununu ortadan kaldırmak için yapılacak olan en önemli adımı İGEME Attı ve yıllardır herkesin konuşup önerdiği TÜRK İHRACAT MERKEZLERİNİN kurulum sürecini HOLLANDA dan başlattı.

Özellikle İhracatçıların yakinen yaşadığı bu problemi çözmek için yapılacaklar listesinin başında yelen yerinde temsil ve çözüm artık İGEME ile vücut buldu.

Üstelik hem emtiya ve mal ihracatında hem de hizmet sektöründe bu çalışmaların yapılabilmesi için uzun bir süredir hazırlıkları süren bu proje  start alması ile birlikte yatırımcı görüşmeleri de başladı.

105.000 firmalık İhracatçı, 740.000 firmalık üretici ekosisteminin sürdürülebilir ihracatı ve 250 milyar dolarlık bir katkının tek oyuncusu olacak bu proje vizyoner, sürdürülebilir ve inovatif yaklaşımı ile HİBRİD çalışma modeli sayesinde açıldığı ülkelerde Türkiye İhracatına %10, Türkiye Markasına %25 ve kg değerine %100 katkıda bulunacak.

İGEME; ihracatın ana sorunlarından yurt dışında alıcıya ulaşma, alıcının tahsilat sürecine duyduğu güvensizlik, pazardaki dili konuşamama, ürün ve hizmette yerelleşme, alan hakimiyetinden yoksun olma gibi problemleri çözmek amacıyla GATEOFTEC projesinin Hollanda ayağınıda aktif etti. GATEOFTEC’in “yerinde hizmet” prensibile Türk ihracatçısının birçok problemi çözüme kavuşuyor.

GATEOFTEC; mal ve ürünlerin tanıtımı, sürdürülebilir ticaret ürünlerini bu merkezlere sergileme ve operasyonel satış sistemleri konularında rakipsiz hizmet veriyor. GATEOFTEC ile yurt dışındaki alıcıların satın almama gerekçeleri ortadan kaldırılıyor, alıcı ile Türk ihracatçısı arasında güven temelli ticari bağlar kuruluyor.

Bu projelerle İGEME, Türkiye ile Hollanda arasında hizmet ve ticaret köprüsü kurma gayesi taşıyor. Türk ihracatçısının dış pazarda daha etkin hareket edebilmesi ve bu sayede uzun vadede Türk ekonomisine önemli katkılar sağlayabilmesi amacıyla İGEME, Hollanda’da çalışmalara başladı.

Aynı merkezleri SAĞLIK TURİZMİ alanında hayata geçiren İGEME, Sağlık turizminde rakipsiz tecrübesi ile yerinde hizmetin önemini bilen sağlık turizmi paydaşlarına derin bir nefes aldırıyor.

İGEME Nederlands B.V 22 Şubatta kuruluşunu tammalayan 27 Mayıs ve 2 Haziran arasında TÜRK HOLLANDA SAĞLIK TURİZMİ GÜNERİ – DOKTOR HAST ABULUŞMALARI ve AÇILIŞ organizasyonu ile kapılarını açmış olacak.

Lansman döneminde yatırımcı ve ihracatçılara fırsat sunan İGEME Gateoftec ve MedicalinTürkiye ile uluslar arası yatırımcılar ve fon şirketleri ile de görüşmeye başladı.

Büyük bir proje olduğunu belirten CEO Murat IŞIK bu konuda Çin, Hollanda ve Katarlı fon şirketleri ile gelen talep üzerine görüşmeye başladıklarını söyledi.

Amacımız ilk yıl 3 ikinci yıl 5 3 yıl 25 Türk ihracat ve  Türk Sağlık Merkezini yurtdışında açmak bu nedenle bir sistem inşa ediyoruz. Yerli yabancı yatırımcıların ilgisi kuruluş sırasında gelince bizim gibi işine açık insanları mutlu ediyor. Ancak projemizin önemini ve değerini yaratacağı dinamizm ve katma değeri biliyoruz. Bu nedenle bundan önce gelen önerileri ve teklifleri kabul etmedik. Bu dönemde profesyönel yatırımcıların tekliflerini değerlendireceğiz.

Ayrıca projemizi Borsa İstanbul Özel Pazara açarak kitlesel fonlama içinde start verdik. Ülkemize inanıcımız devam ediyor. Türkiye ihracatının temel sorunu olan kobilerin ihracatta sürdürülebilir katma değerli üretim ve satış problemini çözerek hem ülkemize hem halkımıza hem de Türkiye’nin zenginleşmesi için çalışmaya devam edeceğiz.

Hollanda ile başlamamızın duygusal ve pragmatik ndenleri var. Ancak çalışmalarımız Avusturya Almanya İngiltere Özbekistan Kanada ve ABS le devam edecek.

365 günü tek tek planladık. Bu planları gerçekleştirmek için ilk yıl %500 büyüyeceğiz. 365 yeni istihdam 3 yeni merkez dışında Akademi mizi Üniversite yapmak içinde çalışmalarımız başlatıyoruz. Özellikle deprem döneminde yara alan 11 şehrimizin ihracatçılarına can suyu olmak adına özel bir proje hazırladık. Bu proje ile İhracat Talepleri, Gateoftec, İhracat Danışmanlık ve Organizasyon hizmetlerimiz bölge ihracatçısına ücretsiz sunulması konusunda çalışmalarımızı bitirdik.

İşimiz İhracat Gücümüz Türkiye sloganı ve Siz üretin İhracat bizim görevimiz mottosu ile çalışıyoruz. 

#muratışık #igeme #türkiye #mint #medicalintürkiye #sağlıkturizmi #hollanda#roadshow#gateoftec

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.