Ana Sayfa Güncel 10 Ocak 2023 386 Görüntüleme

BİCOBİ HAKKINDA

Temelleri 2019 yılında atılmış olan BİCOBİ 2021 yılında hizmete geçmeyi amaçlarken 2021 yılında yaşanan pandemi sebebiyle dünya genelindeki durgunluk, araştırma ve geliştirme aşamalarını sekteye uğratarak hizmete alınma süresini mecburi olarak bir sene sonraya uzatmıştır. 2022 yılı itibariyle BİCOBİ hizmete alınmış ve kullanıcıları ile birlikte büyümeyi amaçlamıştır.

BİCOBİ’YE NİYE İHTİYACINIZ VAR?

Global dünyada girişimler daha hızlı daha kolay ve daha çok kişiye ulaşmaktadır. Bunun ile birlikte girişimcilerin en büyük korkulu rüyası yatırımcı bulmak ve girişimlerine fon desteği sağlamaktır. Aynı şekilde yatırımcılarda kendi girişimine destek arayan girişimcileri aramakta ve bulmak için efor sarf etmektedir. Günümüzde her ne kadar girişimlerin fon bulma oranları artmış olsa da fiziki arayışlar çoğu zaman girişimcileri bunaltıp yaptıkları işlerde motivasyon kaybına yol açar. Bunun önüne geçmek için BİCOBİ girişimciler için profesyonel destek alabilecekleri ve girişimlerinin önünü tıkayan sermaye ihtiyacını daha hızlı bulmaya yönelik adımlar geliştiren bir şirkettir. BİCOBİ olarak temel amacımız ister girişimci ister yatırımcı olsun iki taraf arasında bir köprü olarak girişimcilerin fon ihtiyacını, yatırımcıların ise girişimci arayışını minimum efora düşürmek maksadı ile toplantılar düzenleyerek iki taraf arasında arabulucu olmaktır.

AKLINIZDAKİ PROJELER İÇİN BİCOBİ

Girişimciler, akıllarındaki projeyi oluşturmaya başladıkları andan, geliştirme aşamasına kadar olan süreçte çokça emek verdikleri projelerinin başarıya ulaşmasını arzu eder ve bunun için çalışır. Fakat projeler ne kadar güçlü olursa olsun arkasında sermaye desteği olmadığı sürece binlerce hatta milyonlarca kullanıcıya ulaşamaz. O yüzdendir ki girişimcilerin projelerini geliştirdikleri andan itibaren yatırımcı arayışında olmaları ve fon desteği sağlamaya yönelik girişimleri olması gerekmektedir. BİCOBİ ise tam bu andan itibaren girişimcilerin yardımına koşar ve ihtiyaç duyulan fon desteğinin sağlanmasına yönelik toplantılar düzenleyerek girişimcileri yatırımcılar ile bir araya getirir. Bu toplantılar, zincirin son halkası misali girişimcilerin projelerini başarıya ulaştırmaya yönelik bir kapı aralar.

YATIRIM ARAYANLAR İÇİN BİCOBİ

Yatırımcılar için zaman ve para eş değer özelliğe sahip olduğu için aradığı girişimciyi en kısa sürede bulmayı ve keşfetmeyi ister. Bundan dolayı destek bekleyen girişimlerin çokluğu yatırımcının aradığını daha kısa sürede bulması için önemlidir. BİCOBİ ise ülke genelinde yüzlerce girişimciyi bir araya getirip toplantılar düzenleyerek yatırımcılar ile buluşturur. Gerçekleştirilen toplantılarımızla yatırımcılar girişimciler ile yüz yüze bir araya gelerek projelerinin durumu, riskleri ve amaçları doğrultusunda görüşerek fikir alışverişlerini gerçekleştirebilir.

BİCOBİ SİZLER İÇİN VAR

Girişimci ihtiyaçları ile yatırımcıların isteklerini tek platformda bir araya getirerek, ülke genelinde yüzlerce proje çıkartarak yatırımcılar ile bir araya getirmeyi amaçlayan BİCOBİ, girişimciler için geliştirdiği özel stratejiler ve yatırımcılar için efor seviyesini minimuma indirerek iki grup arasındaki beklentileri bir araya getirip iki grubun ihtiyaçlarını gidermek için kurulmuştur.

ETKİNLİKLERİMİZ

Düzenleyeceğimiz etkinlikler ile amacımız, girişimcilere profesyonel destek sağlayarak toplantılar, seminerler, buluşmalar ve tanışma etkinlikleri ile bir araya gelerek sorunlarını dinleyip alternatifler çözümler geliştirip yatırımcıların karşısında ön hazırlık sağlayarak tavsiyeler sunulmasıdır. Girişimcilerin yanında olarak tek başlarına sağlayamayacakları desteği profesyonel kadromuzla birlikte yanlarında olarak gelişimlerine katkı sağlayıp ülkemizin girişimcilerinin sayısını arttırmaya yönelik adımlar atarak uluslararası pazarda sergilenecek girişimlerin yolunu açarak Türk girişimcilere destek sağlamaktayız.

TÜRKİYE’DE KOBİ OLMAK

KOSGEB’in 2021 yılı verilerine göre KOBİ’lerin yüzde 90,8’lik payı mikro girişimlerken yüzde 7,6’sı küçük, yüzde 1,3 orta ve yüzde 0,3’ü ise büyük ölçekli girişimlerdir. Yine aynı veriye dayanarak KOBİ’lerin; yüzde 36,5’i toptan ve perakende ticaret sektöründe yer alırken, yüzde 14,9’u motorlu kara taşıtlarının ve motosikletlerin onarımı alanında faaliyet gösterirken, yüzde 14,9’u ulaştırma ve depolama alanında ve yüzde 12,3’ü ise imalat sanayi alanında çalışmalar yürütmektedir. Uluslararası arenada KOBİ’lerin yurtdışına yapmış oldukları satışların kıta bazında listesi ise birinci sırada Avrupa olmak üzere sırası ile Asya, Amerika, Afrika ve diğer kıtalar gelmektedir. Başta iç piyasa olmak üzere Türkiye KOBİ’ler için cazip ve bir o kadar elzem öneme sahiptir. Girişimciler fikirlerini sağlam temeller üzerine oturtmayı başarırsa BİCOBİ’nin desteği ile girişimlerini iç ve dış piyasada boy gösterebilir ve satışlarını gerçekleştirebilmektedir. Dünyanın yeni girişimcileri arasına katılıp fikirlerinizi göstermek istiyorsanız sizin için doğru adres BİCOBİ’dir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.