Ana Sayfa Güncel 19 Şubat 2022 555 Görüntüleme

Kamuran Akbay Milletvekili Adayı

İnşaat sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Yüksek Mimar Kamuran Akbay, siyasete girmeye hazırlanıyor. Teklif bir siyasi partinin genel başkanı tarafından yapıldı.

GENEL BAŞKAN : HAYIRLI OLSUN

Edindiğimiz özel bilgilere göre Akbay, geçtiğimiz ay etkin bir siyasi partinin genel başkanıyla Ankara’da , makam odasında  bir araya geldi.  Genel başkan danışmanı ve  bir İstanbul milletvekilinin de hazır bulunduğu özel görüşmede , Kamuran Akbay’ın İstanbul milletvekili adayı olması için bizzat genel başkandan teklif geldi. Genel başkan , bir saat süren görüşme sonrası Kamuran Akbay’ın elini sıkarak ”Hayırlı olsun. ” dedi.

AKBAY: DOĞRULADI, DETAY VERMEDİ

Siyasi partinin ismini  şimdilik kamuoyunla paylaşmak istemeyen Kamuran Akbay , bu yöndeki ısrarlı sorularımız üzerine görüşmeyi, teklifi ve İstanbul adaylığı konusunu doğruladı , ancak  görüşme detayı  vermedi.

İstanbul Tuzla ve Maltepe’de  yeni başladığı 454 dairelik devasa projeyle inşaat sektöründe  gündem oluşturan, Kocaeli’de de çok tanınan  iş insanı Kamuran Akbay’a, İstanbul ikinci bölgede üst sıralardan  milletvekilliği garantisi verildiği gelen bilgiler arasında.

HEMŞERİLERİYLE DEĞERLENDİRME YAPIYOR

Diğer yandan Kamuran Akbay’ın yakın çevresi ise şunları anlattı; ”Son günlerde Kamuran Akbay bir dizi çalışmalar yapıyor. İnşaat sektörünün yaşadığı sıkıntılı günleri başarıyla atlatan ve hamle üzerine hamle yapan Akbay, sosyal platformada da aktif olmaya başladı. İş hayatını ve özel yaşamını pek göstermeyen Kamuran Akbay, son günlerde adeta imaj değişikliğine gitti.  Sosyal medyanın ve dijital medyanın her alanında görünmesinin sebebi siyasi hazırlıktır. Kendisinin Ağrı kökenli olması, İstanbul Anadolu yakasında geniş bir çevresi bulunması nedeniyle hemşerilerinin de siyasi desteğini alacağından şüphe yok. Kendisine gelen garanti teklifi değerlendirme aşamasında, aile bireyleri ve  hemşerileriyle değerlendirme yapıyor. Akbay’ın milletvekilliğine kesin gözüyle bakabilirsiniz. ”

KAMURAN AKBAY KİMDİR ?

Ben, mimar ve müteahhit Kamuran Akbay. Ağrı Patnos’da 30 Nisan 1981 yılında dünyaya geldim. Eğitim hayatımın temellerini oluşturan ilk ve ortaöğretim sürecimi Ağrı’nın Tutak ilçesinde tamamladıktan sonra, Van Erciş Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimi gördüm. Üniversite eğitimim için gittiğim Sakarya’da, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldum. Akabinde İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi’nde mimarlık bölümünü bitirmemin ardından yine İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi aldım. Şimdi evli ve üç babası bir iş insanı olarak tanınmamın yanı sıra eğitim ve öğretim hayatımın bitmesinin üzerine bir yandan da ticaretle ilgilenmeye başladım. Uzun bir dönemden bu yana inşaat sektörü hizmetindeyim. Kamuran Akbay Şirketler Grubu’nun onursal ve yönetim kurulu başkanı olarak hizmet vermekteyim. Çalışmalarımda halka hizmet etmeyi ön planda tutarak, köprü ve konut projelerinin yanında turizm ve gıda sektörlerinde de dönemin eksikliklerini gidermeye yönelik adımlar atmaya devam ediyorum. 20 yılı aşkın bir süredir konut, iş yeri projelerinin yanı sıra onlarca kamu ihalesinde yer almış biri olarak, profesyonelliğin disiplinli ve iddialı olmaktan geçtiğine inanıyorum. Türkiye’nin merkezi bölgelerindeki çalışmalarımı profesyonel şekilde sürdürürken hem iş hem toplum alanında en iyi adımlarla ilerlemeye özen göstermekteyim. Yaptığım projelerle tanınmamla beraber çalışmalarımı her anlamda daha aktif bir şekilde sürdürmekten yanayım.

Kamu alanında yürüttüğüm projelerin tümünde, geniş bir iş potansiyeliyle ilerlerken krizleri fırsata çevirmeye yönelik prensiplerle durmadan ilerlemeye odaklıyım. Projelerin başlangıç çizgisinden sonuca ulaşıp tamamlanmasına kadar geçen süreçte beklentilerin dışına çıkmadan hareket etmeye önem veriyorum. Sahip olduğum, Kamuran Akbay Şirket Grubu olarak sahip olduğumuz tüm tecrübe ve bilgi birikimini en doğru şekilde kullanarak memnuniyetten ödün vermediğimizi gösteriyoruz. Hem şahsa hem topluma olan hassasiyetlerimle, dönemin ihtiyaçlarının karşılanmasından yanayım. Bu yüzden topluma katkı sağlayacak projelerimizi sürekli olarak yenilemeye ve sahaya en iyi halimizle çıkmaya özen gösteriyorum. Topluma verdiğimiz değerin, kalıcı detaylarla görünmesini ve sürekli olarak var olmasını hedeflemekteyim. Bu yüzden özellikle kaliteye önem vererek tüm çalışmalarımızda, projelerimizde profesyonellikle ilerleme düşüncesi içerisindeyim. Çevreye ve insana değer verilmesi gerektiğinin bilincinde bir iş insanı olarak, geleceğimizin, gelecek nesilde olduğunu biliyor, çalışmalarımı geleceğin yetişkinlerine katkı sağlayacak şekilde sürdürmeye özen gösteriyorum. Milletimizin insanına saygılı, emekçisine destekçi olarak sermaye ve dürüstlük dengesini en iyi şekilde korumaktan yanayım.

Hem çalışmalarımızda hem de sosyal sorumluluk projelerimizde çeşitli dallarda, ortaya atılanın üstünde bir başarı sağlamak benim için oldukça önemli. Bu yüzden şimdilerde ülkenin en önemli iş insanlarından biri olarak, halkın ne denli değerli olduğunun bilincinde hareket ediyorum. Kamuran Akbay Şirket Grubu adı altında yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projelerinde ek yatırımlar ve mükemmeliyete odaklı bir sonuç almaya gayret ediyorum. Ulusal ve uluslararası sistemlerin her birine hâkim, kendi alanında en iyi hizmet garantisini vererek uzun yıllardan bu yana halkın taleplerini karşılamayı başardık. Bundan ötürü şirketimizin stratejik ve organizasyonel yapısının çok daha büyük başarılara uzanacağının garantisini vermekteyiz. Şahsım ve şirketim adına, özellikle ülkemizin kalkınmasına destek olmanın, her yeni başarıda toplum için daha güzel bir işe girişmiş olmanın gururuna sahibim. Standartların dışına çıkmayı, halkın refahı, personellerimizin başarısı ve güzel ülkemizin gücünün bir yansıması olarak kendime bir borç bilirim. Çok daha üstün performansla global sahada kendimizi yenilemeye, işimize konsantre şekilde odaklandık. Ülkemizin ekonomisi ve istihdamına katkı sağlama amacıyla, halkımızın, devletimizin yararına çalışmaktayız.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.